twee paarden op het strand

King

King

King

Ras: Ruin

Geboortedatum: 01/01/1991

Schofthoogte: 159

Stad: Delft

Opgenomen: 13/05/2025

Kenmerk: Palomino

De laatste 20 jaar heeft King op manege Prinsenstad gestaan, vlakbij Delft. Door zijn rustige gang en betrouwbaarheid was King echt een paard voor beginners. Veel mensen die begonnen met paardrijden op deze manege mochten starten op King. Velen raakten gelijk verliefd op hem; door zijn kleur viel hij op, zag er leuk uit en had een vriendelijk karakter. Ook had hij een heerlijk rustig galopje en je hoefde niet bang te zijn dat hij er opeens als een speer vandoor zou gaan. Hij was eerder een beetje sloom, maar toch wel actief te krijgen.

King was ook grappig: als je probeerde zonder hulp alleen op zijn rug te klimmen en je kwam aan met je krukje, dan deed hij altijd een paar stapjes voorwaarts en moest je iedere keer weer je krukje verplaatsen. Meestal bleef hij bij de derde poging wel staan en kon je dan eindelijk op zijn rug klimmen. Ook maakte hij bij draf regelmatig een huppeltje, waardoor je weer op het verkeerde been zat. Dus ook als beginner was dit een goede training. Het liefste sneed hij natuurlijk de bochten af; hij wist precies wat er van hem verwacht werd en hoe hij dit alles kon omzeilen. Wat wil je ook, als je al zo lang op een manege meeloopt.

King was sterk; bijna iedere beginner heeft op zijn rug gezeten, ook de wat zwaardere personen. Hij werd vaak wel een paar uur per dag ingezet voor de groeps- en privélessen. Vorig jaar ging het echter niet meer en kon hij niet meer ingezet worden in de lessen. Hij was toen al 33 jaar. Hij heeft het afgelopen jaar bij een pensionstal voor oudere paarden gestaan en nu kreeg hij het bericht dat hij aan de beurt was om naar De Paardenkamp te verhuizen. Wat is dit ontzettend fijn! Hij was gewend veel verschillende mensen en paarden om zich heen te hebben. Zijn oude vriendin Monika, ook van zijn oude manege, staat hier ook alweer een paar jaar, dus misschien kunnen ze elkaar nog eens ontmoeten. Hopelijk heeft hij het snel naar zijn zin en mag hij nog lange tijd genieten van zijn welverdiende oude dag met allemaal lieve paarden en lieve mensen om zich heen.